Moja metoda

Podróż w głąb siebie

Podróż w głąb siebie nie odbywa się na poziomie intelektu - wymaga ona pełnego czucia.

Stawiam przede wszystkim na świadome przeżywanie przez ciało. Wszystko, czego doświadczamy, dzieje się właśnie przez ciało - i w ciele, a wrażliwy byt, czyli dusza, jest jego  integralnym mieszkańcem.

 

Za pomocą ciała, tancerz wyraża to, co czuje i przeżywa. Im ciało jest sprawniejsze, tym tancerz ma większe możliwości. Ma wówczas zwyczajnie większą swobodę wyrazu, a jego przekaz jest znacznie bardziej czytelny.

 

Pracując z ciałem, pracując nad jego wzmocnieniem, rozciągnięciem, rozluźnieniem czy precyzją ruchu nie zapominam, że człowiek jest jednością psychofizyczną. Jego ciało wpływa na psychikę, a psychika wpływa na ciało.

 

Stany emocjonalne manifestują się fizycznie w napięciach mięśniowych, sposobie oddychania czy poruszania się. Ciało chłonie jak gąbka wszelkiego rodzaju napięcia, pamięta również stany rozluźnienia. To właśnie w ciele zakodowane są nasze przeżycia i doświadczenia. Obserwując postawę ciała i sposób poruszania się, można dowiedzieć się wiele o człowieku.
 

Z jednej strony ukierunkowuję tancerza na świadomą pracę z ciałem i obserwację sygnałów z niego pochodzących, z drugiej - zwracam jego uwagę na myśli. Efektem takiej pracy jest lepszy kontakt z własnymi emocjami i z sobą samym. 
 

Konfrontacja z różnymi emocjami, która odbywa się w ruchu, pozwala na oczyszczenie, na uwolnienie wielu blokad psychicznych i fizycznych. Uwolnienie uczuć w tańcu sprawia, że ciało odzyskuje swoją naturalność, ruch płynność, człowiek autentyczność. Tańcząc dotykamy człowieczeństwa - radości, smutku, żalu, nadziei. Ten proces jest trudny i aby mógł mieć miejsce, tancerz powinien czuć wsparcie i zrozumienie. Musi ufać, aby mógł się poddać emocjom.

Tańcząc dotykamy człowieczeństwa

Atmosfera zaufania

Atmosfera zaufania jest więc podstawą mojej pracy. Buduję ją poprzez rzetelność, otwartość i zaangażowanie oraz danie sobie prawa do bycia wnikliwą, wrażliwą i cierpliwą.

Poznaj moje metody

Podróż w głąb siebie nie odbywa się na poziomie intelektu - wymaga ona pełnego czucia. Stawiam przede wszystkim na świadome przeżywanie przez ciało.
Poszukiwanie i tworzenie własnego stylu, a tym samym poczucia unikatowości moich uczniów, jest sensem tego, co robię - i chcę robić - jako trener.
Taniec w parze to gotowość na współpracę, bycie tu i teraz, zaangażowanie, zaufanie i wsparcie.
Taniec to połączenie ciała, myśli i czucia. To nie tylko ruch perfekcyjny, powtarzalny, ograniczony schematem, ale przede wszystkim ruch, który płynie z wnętrza człowieka.
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.