Holistyczne podejście

Moja metoda


Holistyczne podejście do nauczania tańców latynoamerykańskich, w których się specjalizuję, wiąże się głównie z moją filozofią życia.


Postrzegam człowieka jako całość, która obejmuje ciało, umysł i duszę, a stan poszczególnych części wpływa na wszystkie pozostałe.

Holistyczny - czyli całościowy.

W pracy z tancerzem szukam równowagi pomiędzy sferą fizyczną, mentalną i duchową. Równowagi, która gwarantuje swobodny przepływ energii przez ciało i taniec, w którym człowiek ma możliwość pełnego wyrażenia siebie, jako jednostki wyjątkowej i unikalnej.

 

Jako nauczyciel tańców latynoamerykańskich specjalizuje się głównie w mechanice ruchu, umiejętności połączenia współpartnerów w tańcu; uwrażliwiam na muzykę. Dążę do tego, aby tancerz zrozumiał i poczuł ciągłość ruchu oraz połączenie w parze. By czynnie reagował i garściami czerpał z muzyki. Zakłócenia przepływu ruchu, sztywność ciała czy brak czucia mogą wynikać z niedostatku wystarczających umiejętności technicznych oraz ze stłumionych uczuć, które potrafią blokować ciało.

 

Nieustannie rozwijam system pracy z tancerzem

Cel mojej pracy

Celem mojej pracy jest zintegrowanie opanowania techniki tanecznej ze zdolnością odczuwania i wyrażania siebie, a także komunikowania się z drugim człowiekiem. System pracy z tancerzem, który nieustannie rozwijam, sięga do konwencjonalnych i niekonwencjonalnych metod kształcenia. Podążam za intuicją, wieloletnim doświadczeniem i ciągle pogłębianą wiedzą. 

Poznaj moje metody

Podróż w głąb siebie nie odbywa się na poziomie intelektu - wymaga ona pełnego czucia. Stawiam przede wszystkim na świadome przeżywanie przez ciało.
Poszukiwanie i tworzenie własnego stylu, a tym samym poczucia unikatowości moich uczniów, jest sensem tego, co robię - i chcę robić - jako trener.
Taniec w parze to gotowość na współpracę, bycie tu i teraz, zaangażowanie, zaufanie i wsparcie.
Taniec to połączenie ciała, myśli i czucia. To nie tylko ruch perfekcyjny, powtarzalny, ograniczony schematem, ale przede wszystkim ruch, który płynie z wnętrza człowieka.
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.