Moja kariera taneczna trwała 20 lat

Biografia

Od wielu lat jestem aktywnym uczestnikiem i obserwatorem amatorskiego i zawodowego ruchu tańca towarzyskiego - w kraju i na świecie. Zaczynałam jako tancerka, teraz jestem trenerem i sędzią turniejów tańca towarzyskiego. Moja sportowa kariera taneczna trwała 20 lat. W tym czasie uczestniczyłam w niezliczonej ilości zawodów na całym świecie.

1988

Pierwszy partner taneczny

Moim pierwszym partnerem tanecznym był Michał Malitowski. Przetańczyłam z nim 14 lat.

 

Nasze najważniejsze sukcesy to:

  • czterokrotne Mistrzostwo Polski w kategorii Amatorzy, w stylu Latynoamerykańskim w  1997 r., 1999 r., 2000 r., 2001 r.
  • wygrany turniej BLACKPOOL DANCE FESTIVAL w kategorii Latin do 21 lat w 1999 r.
2002

Tytuł mgr inż. Marketingu i Zarządzania

Mimo intensywnych treningów i częstych wyjazdów na turnieje, w 2002 r. uzyskałam tytuł mgr inż. Marketingu i Zarządzania.

2002

Wyjazd do Słowenii

Kolejny etap w mojej karierze tanecznej to wyjazd w 2002 r. do Słowenii. Tam przetańczyłam jeden sezon z Sergiejem Milicija w kategorii Zawodowcy, a od 2004 r. rozpoczęłam taniec z Matejem Krajcerem. Z Matejem byliśmy zwycięzcami wielu prestiżowych turniejów, finalistami Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata.

 

Nasze wspólne zdobyte tytuły mistrzowskie to:

  • czterokrotne Mistrzostwo Słowenii w 2005 r., 2006 r., 2007 r., 2008 r.,
  • II Wicemistrzostwo Świata w tańcach latynoamerykańskich w 2007 r.,
  • I miejsce w turnieju UK OPEN CHAMPIONSHIP w kategorii Amateur Latin w 2008 r.,
  • I miejsce w turnieju BLACKPOOL DANCE FESTIVAL w kategorii Amateur Latin w 2008 r.
2010

Start w nowej roli

Wyniki, które uzyskałam na międzynarodowej arenie tanecznej, ułatwiły mi, po zakończeniu kariery tanecznej, start w nowej roli. Zostałam trenerem i sędzią tańca towarzyskiego. W 2010 r. otrzymałam licencję sędziowską, a po czterech latach uzyskałam uprawnienia sędziego międzynarodowego.

 

Po aktywnej karierze tanecznej, posiadając uprawnienia Instruktora Sportu w Tańcu Sportowym uzyskane na AWF w Gdańsku, skoncentrowałam się na pracy trenerskiej. I tak w 2017 roku uzyskałam tytuł Trenera Federacji Tańca Sportowego.

Wiedza i doświadczenie

Moją wiedzę i wieloletnie doświadczenie taneczne od lat przekazuję dzieciom, młodzieży i dorosłym. Szkolone przeze mnie pary zdobyły tytuły Mistrzów Polski w tańcach latynoamerykańskich, w kategoriach dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy.

 

Szkolenia i konsultacje taneczne prowadzę nie tylko w kraju, ale w różnych rejonach świata. Jako sędzia międzynarodowy oceniam prestiżowe turnieje międzynarodowe, w tym Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.