Moja metoda

Najlepszy styl to twój własny styl

Poszukiwanie i tworzenie własnego stylu, a tym samym poczucia unikatowości moich uczniów, jest sensem tego, co robię - i chcę robić - jako trener.

W budowaniu indywidualnego stylu wykorzystuję techniki opierające się na instynkcie i intuicji.

 

Wierzę, że ciało zna odpowiedź. Wystarczy mu zaufać, nauczyć się go słuchać i podążać za nim. Wierzę, że zrozumienie zagadnień tanecznych opiera się o logiczną wiedzę, zakłada jednak również poznanie przez doświadczenie i odczuwanie.

 

Techniki, które chętnie stosuję, to improwizacja, wizualizacja, praca oddechem, używanie głosu, tworzenie kolaży, pisanie czy rysowanie.

Doceniam walory zabawy w edukacji - na każdym jej etapie. Zabawa pobudza i rozwija wyobraźnię, a ta może zaprowadzić tancerza dosłownie wszędzie. To w ten sposób tworzy się jego unikalny styl. Wypracowanie go wymaga również setek godzin treningu z czynnym udziałem kreatywności.

Wyobraźnia, tworzenie

Kreatywność

Kreatywność samoistnie wyzwala się wtedy, gdy nie dostajesz ode mnie dokładnej instrukcji. Tancerz instynktownie odwołuje się wówczas do swojej wyobraźni i świata wewnętrznego, wkłada więcej wysiłku i zaangażowania w cały proces tworzenia.

Poznaj moje metody

Podróż w głąb siebie nie odbywa się na poziomie intelektu - wymaga ona pełnego czucia. Stawiam przede wszystkim na świadome przeżywanie przez ciało.
Poszukiwanie i tworzenie własnego stylu, a tym samym poczucia unikatowości moich uczniów, jest sensem tego, co robię - i chcę robić - jako trener.
Taniec w parze to gotowość na współpracę, bycie tu i teraz, zaangażowanie, zaufanie i wsparcie.
Taniec to połączenie ciała, myśli i czucia. To nie tylko ruch perfekcyjny, powtarzalny, ograniczony schematem, ale przede wszystkim ruch, który płynie z wnętrza człowieka.
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.